Tillbaka till katalog
Taklampa
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Beskrivning
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, sannolikt Italien, 5 ljusarmar, polykromt bemålad metall med dekor av blommor och blad, höjd ca 62, diameter ca 50 cm
Ingår i temaauktionen Belysning
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
841818
Datum:
2020-11-28