Tillbaka till katalog

Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, sannolikt Italien, 5 ljusarmar, polykromt bemålad metall med dekor av blommor och blad, höjd ca 62, diameter ca 50 cm

Ingår i temaauktionen Belysning

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

841818

Datum:

2020-11-28