Urställ med fickur

Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur
Urställ med fickur

Klubbat för:

4 000 SEK

6 000 SEK

URSTÄLL, 1800-talets första hälft, dekor med slipat spegelglas, bemålat samt bronserat fodral, monterat fickur med vitemaljerad urtavla, John Pepys (1673-1820), spindelgång, slag, höjd 48 cm

Smärre skador, lagningar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, saknar sprint till montering i fodral

841834

2020-11-18