Takfotogenlampa
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, 9 ljusarmar, stomme i bronserad metall, del i fajans samt kupa i mjölkvitt glas, lösa prismor medföljer, höjd ca 135, största vidd 80 cm
Några ljuspipor lite böjda, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
841893
2020-11-24