Ljuskrona renässansstil

Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil
Ljuskrona renässansstil

Klubbat för:

7 200 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

LJUSKRONA, 1800-talets slut, renässansstil, för 8 ljus, förgylld metall, svärtad mittstock, höjd ca 85, diameter 62 cm
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Lagning, medföljande delar

842002

2020-11-20