Lamino fotpall
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fotpall, Swedese, 1960-tal, ursprungligen formgiven 1956, stomme av ek, klädd i fårskinn, höjd ca 9 cm
Fläckar, revor i klädseln, omfattande bruks och åldersrelaterat slitage
842052
2020-11-24