Bonadsmålning daterad 1817

Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817
Bonadsmålning daterad 1817

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BONADSMÅLNING, daterad 1817, tillskriven Sunnerboskolan, motiv med de tre vise männens ritt till Betlehem och tillbedjan till Jesusbarnet, limfärg på papper, ca 245x55 cm.

Hål, fläckar, lagningar, skador och veck.

842106

2020-12-04