Gustavsberg God Jul signerade daterade

Klubbat för:

5 000 SEK

4 000 SEK

GUSTAVSBERG, "God Jul", servisdelar, 4 dlr, tidigt 1900-tal, bestående av 1 par ljusstakar, signerade samt daterade, möjlig signatur "Ida Pettersson 1909", 1 terrin utan lock, 1 mjölkkanna, varierande mått, stämplade i godset

Mindre avslag vid ena ljupipan samt krackelyr, terrinen saknar lock

842174

2020-11-25