Kopparkastruller
Klubbat för:
350 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
KASTRULLER, 6 st, koppar, mässing, 1800/1900-tal, invändigt förtennade, märkta Nordiska Kompaniet Stockholm, B (L?)R, C.DG 9 1813, A. 63, DTR, höjd ca 13,5-20 cm
Zustandsbeschreibung
Repor, ärgade, slitage
842242
2020-11-21