Bordslampa apor
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, glaserat lergods, 1920/30-tal, dekor i form av sittande apor, monterad på svärtad träsockel, höjd exkl lamphållare 48, bottendiam ca 22 cm
Senare lamphållare samt fäste, fungerar vid test, SAV garanterar inte funktionen, smärre krackelyr och mindre nötningar
842719
2020-11-25