Bordslampa apor

Bordslampa apor
Bordslampa apor
Bordslampa apor
Bordslampa apor
Bordslampa apor
Bordslampa apor
Bordslampa apor
Bordslampa apor

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSLAMPA, glaserat lergods, 1920/30-tal, dekor i form av sittande apor, monterad på svärtad träsockel, höjd exkl lamphållare 48, bottendiam ca 22 cm

Senare lamphållare samt fäste, fungerar vid test, SAV garanterar inte funktionen, smärre krackelyr och mindre nötningar

842719

2020-11-25