Sideboard 1900-tal England
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDOBORD, Arthur Brett & Sons, England, 1900-talets andra hälft, stomme i fanérat lövträ, kannalerade ben med bronserad dekor, 3 lådor i sarg, 1 dörrpar samt en dörr på vardera sida, mässingsbeslag i form av kransar, bakomliggande hyllplan, diamantformade mässingsgrilldörrar med dekor av blommor, höjd ca 84, 201x48,5 cm
Smärre slitage, en liten bit av listen saknas på ett ben
842776
2020-11-19