Sideboard 1900-tal England

Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England
Sideboard 1900-tal England

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SIDOBORD, Arthur Brett & Sons, England, 1900-talets andra hälft, stomme i fanérat lövträ, kannalerade ben med bronserad dekor, 3 lådor i sarg, 1 dörrpar samt en dörr på vardera sida, mässingsbeslag i form av kransar, bakomliggande hyllplan, diamantformade mässingsgrilldörrar med dekor av blommor, höjd ca 84, 201x48,5 cm

Smärre slitage, en liten bit av listen saknas på ett ben

842776

2020-11-19