Ångmaskiner bl a Gebrüder Bing
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅNGMASKINER, 7 dlr, Gebrüder Bing Tyskland, lokomobil ångmaskin, ca 1920-30, tillbehör sågbord, tillbehör lampstation med variabel brytare, samtliga märkta Bing,
Större ångmaskin, omärkt, tillbehör stånghammare, samt generator och platta med liten lampa samt strömbrytare, största L ca 24 cm
Slitage och skador, delar saknas, funktion ej kontrollerad
842882
2020-12-08