Arvid Ekberg Wexiö guld kaffeservis
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARVID EKBERG "Wexiö Guld" (1887-1939), kaffeservis, 28 dlr, 6 moccakoppar med fat, 8 kaffekoppar med fat, 13 tekoppar med fat, diameter ca 6-9,5 cm
Skador, sprickor, missfärgningar samt slitage på gulddekor förekommer, ej helt genomgånget, två udda delar medföljer
842911
2020-11-22