Ture Ander oljemålning

Ture Ander oljemålning
Ture Ander oljemålning
Ture Ander oljemålning
Ture Ander oljemålning
Ture Ander oljemålning
Ture Ander oljemålning

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TURE ANDER (1881-1959): "Landskap" med åker, signerad och daterad Ture Ander -37, olja på duk, ca 52x71 cm

PROVENIENS: Minnesutställning 1962, Värmlands Museum Karlstad

842945

2020-11-20