Blombord Louis XV-stil
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLOMBORD, Louis XV-stil, 1900-talets första hälft, fanerat med olika träslag och intarsiainläggningar, beslag och listverk av mässing, svängda ben, insats av grönmålad plåt, höjd ca 73, 56x41 cm
insats med färgbortfall, bruksslitage
842962
2020-11-27