J. P. Mc L. Watters, Le Premier Né, olja, 1912

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

J. P. Mc L. WATTERS (USA/Skottland 1851-1943): "Le Premier Né", signerad och daterad I. P. Mc L. Watters 1912, olja på duk, 27x22 cm.

Enligt uppgift på baksidan utställd på "Salon des Artistes Indépendants" i Paris 1912.

842974

2020-12-19