Aviation Gamy - Calmont

Aviation Gamy -  Calmont
Aviation Gamy -  Calmont
Aviation Gamy -  Calmont
Aviation Gamy -  Calmont

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AVIATION (2), Gamy Montaut efter, PARIS-ROME Beaumont le gágnant sur monoplan Bleriot moteur Gnome, magneta Bosch, Mabileau& co Paris copyright 1911, pochoir/litografi, delvis kolorerad, bladmått ca 45x90 cm samt Calmont ´L´Atterrissage au Couvent, efter, pochoir/litografi, delvis kolorerad, bladmått ca 45x90 cm

GAMY (Marguerite Montaut)

Pochoir lithograph print, hand-colored

PROVENIENS: Christies lot 386

Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia

I passepartout, skador, fläckar

843134

2020-11-30