Vävnad Vättervågor Selma Giöbel
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SELMA GIÖBEL, vävnad / flossa, "Vättervågor", monogramsignerad SG, daterad 1911, ca 440x300 cm
PROVENIENS: Verner von Heidenstams Naddö, därefter inköpt på auktion av nuvarande ägares föräldrar
Bruksslitage, fläckar
843142
2020-11-30