Vävnad Vättervågor Selma Giöbel

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SELMA GIÖBEL, vävnad / flossa, "Vättervågor", monogramsignerad SG, daterad 1911, ca 440x300 cm

PROVENIENS: Verner von Heidenstams Naddö, därefter inköpt på auktion av nuvarande ägares föräldrar

Bruksslitage, fläckar

843142

2020-11-30