Golvvas, Kina

Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina
Golvvas, Kina

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GOLVURNA, Kina 1800/1900-tal, porslin, balusterform, dekor av blomfyllda vaser, botten med stämpelsignatur, höjd ca 61 cm

Bruksslitage, slliten kantförgyllning

843143

2020-11-24