Aviation

Aviation
Aviation

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AVIATION, Gamy Montaut efter, "Meeting D`HELIOPOLIS Rougier le gagnant sur biplan Voisin moteur ENV", Mabileau& co Paris copyright 1910, pochoir/litografi, delvis kolorerad, bladmått ca 45x90 cm

GAMY (Marguerite Montaut)

Pochoir lithograph print, hand-colored

Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia

Oramad, reva/lagning, fläckar

843156

2020-11-30