Gunnel Nyman vas Nuutajärvi

Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi
Gunnel Nyman vas Nuutajärvi

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

GUNNEL NYMAN, vas, "Musselglas", Notsjö klart glas med inneslutna luftbubblor samt underfång i gult, signerad samt daterad 1947, höjd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Lättare slitage kring mynning

843245

2020-11-22