Pendyl rokokostil
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PENDYL, rokokostil, 1900-talets mitt, märkt Axel Carlsson, Stockholm, rikligt skuren och snidad dekor av rocailler och rosor, förgylld och bronserad, urtavla lackerad i ljusgult med svarta siffror, höjd ca 59,
Smärre slitage och förgyllningsbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
843308
2020-11-28