Pendyl rokokostil

Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PENDYL, rokokostil, 1900-talets mitt, märkt Axel Carlsson, Stockholm, rikligt skuren och snidad dekor av rocailler och rosor, förgylld och bronserad, urtavla lackerad i ljusgult med svarta siffror, höjd ca 59,

Smärre slitage och förgyllningsbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

843308

2020-11-28