Karmstol 1800-tal

Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal
Karmstol 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARMSTOL, 1800-tal, empire, fanérad i mahogny, skuren dekor, sannolikt Baltikum, grön textilklädsel, sitthöjd 43 cm

PROVENIENS: Mauritz Philipson (1871-1948), verkställande direktör för Svenska Handelsbanken 1922-1923.

Fanérskador

843434

2020-11-22