Sektretär 1900-tal

Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal
Sektretär 1900-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, rokokostil, fanérat träslag med intarsia, inredning med lådor samt skrivfack, beslag samt gallerkant i mässing, höjd 93 ca, 65x47 cm

Bruksslitage, fanérskador samt fanérbortfall, torrsprickor, lagningar, spricka på insidan av luckan

843473

2020-11-22