Sektretär 1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, rokokostil, fanérat träslag med intarsia, inredning med lådor samt skrivfack, beslag samt gallerkant i mässing, höjd 93 ca, 65x47 cm
Bruksslitage, fanérskador samt fanérbortfall, torrsprickor, lagningar, spricka på insidan av luckan
843473
2020-11-22