Pokal Simon Gate Orrefors
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIMON GATE, pokal, Orrefors, "Sex Gracer", sexkantig fasettslipad kupa och fot, rikligt graverad dekor av stående nakna kvinnofigurer hållande slöjor, bordyrer och girlander, signerad ORREFORS GATE 154.30 KR , höjd ca 24 cm
Smärre nagg
843494
2020-11-22