Josef Frank bordslampa

Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa
Josef Frank bordslampa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

JOSEF FRANK, bordslampa, modell 1819, Reijmyre Glasbruk för Firma Svenskt Tenn, formgivningsår 1953, fot i glas med luftbubblor, veckad textilskärm, mässingsfattning, höjd inkl skärm ca 40 cm

Ej funktionstestad, smärre slitage och repor

843498

2020-11-22