Förgyllt bord i empirestil
Klubbat för:
9 600 EUR
Utropspris
5 000 EUR
BORD, empirestil, Ryssland/Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld och patinerad brons, skiva av marmor, rik dekor, tre ben i form av egyptiserande hermer, noin diam 55, height 79 cm.
Åldersrelaterat slitage
844046
2020-12-07