Förgyllt bord i empirestil

Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil
Förgyllt bord i empirestil

Klubbat för:

9 600 EUR

Utropspris

5 000 EUR

BORD, empirestil, Ryssland/Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld och patinerad brons, skiva av marmor, rik dekor, tre ben i form av egyptiserande hermer, noin diam 55, height 79 cm.

Åldersrelaterat slitage

844046

2020-12-07