Sängbord SMF
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVENSKA MÖBELFABRIKEN, sängbord, 1 par, 1900-talets andra hälft, mahogny, en låda i sargen, beslag av mässing, stämplade undertill, höjd ca 70, 68x42 cm
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, ena sängbordet något ostadigt
844103
2020-12-05