Skål Devez art nouveau

Skål Devez art nouveau
Skål Devez art nouveau
Skål Devez art nouveau
Skål Devez art nouveau
Skål Devez art nouveau
Skål Devez art nouveau

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, glas, tidigt 1900-tal, art nouveau, signerad Devez, Frankrike, aningen oregelbunden form, relieffdekor med skogslandskap och lekande björnar, höjd 10 cm

Sannolikt senare nedslipning

844164

2020-11-30