JONAS BOHLIN Kabin
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS BOHLIN, "Kabin", skåp, för Källemo, 1988, signerad, numrerad samt signerad 158/200, ask och grön konstläderpapp. Pappen märkt "KABIN FÖR ARKITEKTFÖRBUNDETS STIPENDIEFOND 1988, AV JONAS BOHLIN.TILLVERKAT I 200 EX. 1/200-200/200. PRODUCENT: KÄLLEMO AB, pappfodralets höjd 93,5 cm.
I originalförpackning, smärre bruksspår
844170
2020-12-01