Daniel och Henrik Sedin
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DANIEL SEDIN & HENRIK SEDIN, signerad ishockeyklubba samt med tröjnr 12 resp 20, TITAN, längd ca 154 cm,
PROVENIENS:
Anders Hedberg (född 1951).
Spelade för: Modo Hockey, Djurgården Hockey, Winnipeg Jets, New York Rangers och Tre Kronor
Bröderna Daniel & Henrik Sedins klubba.
"En gåva från bröderna Sedin till mig under Vancouver Canucks Sverigebesök hösten 2000. En klubba med autografer och både isolering fixad och på plan nyttjad av bröderna Sedin. Vet tyvärr inte vilken av bröderna som stod som huvudägare, men det spelar ju egentligen ingen roll eftersom de alltid var oskiljaktiga både på plan och sidan om"
Anders Hedberg Nov.10/2020
Ett signerat intyg med dessa rader medföljer
Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia
Använd och tejpad
844260
2020-11-30