Robert Busck,
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROBERT BUSCK, bordslampa, Tenn & Metallförädlings AB, jugend, 1910-tal, dekor av djävulsfigur och orm, ristad signatur R. Busck och stämpelmärkt Metallförädling AB, med vit tygskärm, höjd 45 cm
Omarbetad från kanna, smärre slitage, ej funktionstestad
844341
2020-11-30