CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS - Rialto

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1950-tal, stomme av mahogny,, armstöd samt rygg med flätat skinn, lös plymå, sitthöjd ca 38 cm

Bruksslitage, lädret har släppt vid ett parti vid bakstycket, stötmärken kring stommen förekommer, textilklädsel med fläckar

844406

2020-12-01