CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS - Rialto
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1950-tal, stomme av mahogny,, armstöd samt rygg med flätat skinn, lös plymå, sitthöjd ca 38 cm
Bruksslitage, lädret har släppt vid ett parti vid bakstycket, stötmärken kring stommen förekommer, textilklädsel med fläckar
844406
2020-12-01