Pekka Piekäinen karaff och bägare

Klubbat för:

320 EUR

Utropspris

300 EUR

PEKKA PIEKÄINEN, KARAFF SAMT 6 BÄGARE, silver, Auran Kultaseppä Oy, Åbo 1983/84,
karaffens höjd med propp 19 cm, bägarens höjd 4 cm, förgylld dekor, tot vikt 432 g.

Smärre slitage, små repor, karaffen med monogramgravyr

844527

2020-11-30