Pekka Piekäinen karaff och bägare
Klubbat för:
320 EUR
Utropspris
300 EUR
PEKKA PIEKÄINEN, KARAFF SAMT 6 BÄGARE, silver, Auran Kultaseppä Oy, Åbo 1983/84,
karaffens höjd med propp 19 cm, bägarens höjd 4 cm, förgylld dekor, tot vikt 432 g.
Smärre slitage, små repor, karaffen med monogramgravyr
844527
2020-11-30