Skål Gustavsberg

Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg
Skål Gustavsberg

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAVSBERG, skål på fot med putti, biskviporslin, 1900-talets första hälft, skål med genombruten dekor, undertill märkt, totalhöjd ca 15 diameter 24 cm

Skål med sprickor, lagning, fot med skador, foten med skadad vinge

844706

2020-11-28