Wilhelm Kåge Gustavsberg "Guldstjärna"

Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg
Wilhelm Kåge Gustavsberg

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

WILHELM KÅGE, Gustavsberg, "Guldstjärna", porslin, 15 mattallrikar diameter 24 cm, 8 djupa tallrikar diameter 25 cm, 6 bordstallrikar diameter 21,5 cm, 8 assietter diameter 17 cm, 8 kaffekoppar med fat höjd 6 cm, 6 tekoppar med fat höjd 6,5 cm, 7 mockakoppar med fat höjd 5 cm, 1 såskanna längd 17 cm, 1 slål längd 20, 4 fat längd 25-48 cm

1 extra tefat, 1 skadad kaffekopp med fat samt 1 skadad mockakopp med fat medföljer

1 mattallrik samt 2 tekoppar med krackelyr, 1 assiett samt 1 bordstallrik med nagg, 2 tekoppar samt 1 kaffefat med sprickor

844811

2020-12-05