Gösta Nordblad oljemålning

Gösta Nordblad oljemålning
Gösta Nordblad oljemålning
Gösta Nordblad oljemålning
Gösta Nordblad oljemålning
Gösta Nordblad oljemålning
Gösta Nordblad oljemålning

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GÖSTA NORDBLAD (1897-1940): Husfasader, signerad samt daterad 1919, olja på duk, ca 29x36 cm

PROVENIENS: Nr 3 vid minnesutställningen i Kungl. Akademien för de Fria Konsterna 98 mars-2 april 1945

844821

2020-11-24