Kopparstick Stradanus
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPPARSTICK, efter målning av Joannes Stradanus, "Naphta Bituminis est liquidi...", 1600/1700-tal, bildmått 18x25 cm exkl text
Proveniens Agnes Cleve & John Jon-Ands dödsbo
Fläckar, avklippta hörn, ej examinerad ur ram
844860
2020-12-11