Kopparstick Stradanus

Kopparstick Stradanus
Kopparstick Stradanus

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPARSTICK, efter målning av Joannes Stradanus, "Naphta Bituminis est liquidi...", 1600/1700-tal, bildmått 18x25 cm exkl text

Proveniens Agnes Cleve & John Jon-Ands dödsbo

Fläckar, avklippta hörn, ej examinerad ur ram

844860

2020-12-11