Edition Noël Halslås Silver Antik 1896

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

4 500 SEK

Kuvaus

HALSLÅS, silver, antik, H.Pira & Son, Karlskrona, 1896, delvis förgylld, fasettslipade gröna och röda glasstenar, hjärtformad kläpp, halskedja modell ärtlänk med förgyllda kulor, längd ca 45 cm, vikt ca 75 g

Kuntoraportti

Fint skick. Åldersrelaterat slitage. Baksidig gravyr.

844924

Päivämäärä:

2020-12-13