Gallerskål med fat porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap, skålens längd ca 22, fatets längd ca 23,5 cm

Kuntoraportti

Ålder och bruksslitage, nagg

845014

Päivämäärä:

2020-11-26