Gallerskål med fat porslin Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap, skålens längd ca 22, fatets längd ca 23,5 cm
Kuntoraportti
Ålder och bruksslitage, nagg
845014
Päivämäärä:
2020-11-26