Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORDSUR, Junghans, tidigt 1900-tal, märkt på flaggan överst, en vanlig klocka samt 8 klockor som visar tiden i lika många städer, höljet i form av en fyr bemålad plåt, sockel i bemålad gips, nyckel finns, höjd ca 59 cm

Bitar borta på sockeln, krackelyr på stora urtavlan, smärre srostangrepp, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

845140

2020-12-01