Gräddkanna Simon Simonsson
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Simon Simonsson, Stockholm, 1825, invändigt förgylld, handtag i form av volut, graverad dekor av cirkel med namn invändigt, höjd ca 13,5 cm, vikt ca 117,4 g
Repig vid handtaget, bruksslitage
845159
2020-11-25