Gräddkanna Simon Simonsson

Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson
Gräddkanna Simon Simonsson

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Simon Simonsson, Stockholm, 1825, invändigt förgylld, handtag i form av volut, graverad dekor av cirkel med namn invändigt, höjd ca 13,5 cm, vikt ca 117,4 g

Repig vid handtaget, bruksslitage

845159

2020-11-25