Matknivar 1800-tal delvis silver

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATKNIVAR, 12 st, 1800-talets mitt, silver med stålblad samt ben, märkta under krona ALPHA SAM-Harwood&Co

Bruks- och åldersrelaterat slitage, spridda repor och märken, flera av skaften med genomgående sprickor

845255

2020-11-29