"Miró Lithographs III "
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOK, "Miró Lithographs III ", Joan Teixidor, Maeght éditeur, 1976, folio i förlagets linneband med illustrerat skyddsomslag, verkförteckning över Miro´s litografier mellan 1964 och 1969, innehåller sex osignerade originallitografier inklusive omslaget, 33 x 26 cm.
Bruksslitage, omslaget med skador.
845319
2020-12-06