Tekanna 1700-tal rokoko
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, 1700-tal, rokoko, England, försilvrat tenn, på fotavslutningar i form av lejontassar, handtag och lockknopp i svärtat skuret trä, höjd 17, längd 28,5 cm
Bucklor och skador, handtag ngt löst
845353
2020-11-25