Tekanna 1700-tal rokoko

Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko
Tekanna 1700-tal rokoko

Klubbat för:

900 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TEKANNA, 1700-tal, rokoko, England, försilvrat tenn, på fotavslutningar i form av lejontassar, handtag och lockknopp i svärtat skuret trä, höjd 17, längd 28,5 cm

Zustandsbeschreibung

Bucklor och skador, handtag ngt löst

845353

2020-11-25