Servisdelar Meissen
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
SERVIS, 32 dlr., 1900-tal, Meissen, dekor av grön vinranka mot vit fond, bestående av: 12 koppar med 11 fat + 1 fat med nagg medföljer (d.15 cm), 12 assietter, kakfat på fot(d.18 cm, h.15 cm), vattenkanna med lock (h.20 cm), fat (l.25 cm), gräddkanna (h.8 cm), kanna (h.8 cm), vas (h. 11 cm), 2 sockerskålar med lock.
Kuntoraportti
Första och tredje sortering, 1 kaffefat med nagg
845556
Päivämäärä:
2020-11-26