Servisdelar Meissen

Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen
Servisdelar Meissen

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

SERVIS, 32 dlr., 1900-tal, Meissen, dekor av grön vinranka mot vit fond, bestående av: 12 koppar med 11 fat + 1 fat med nagg medföljer (d.15 cm), 12 assietter, kakfat på fot(d.18 cm, h.15 cm), vattenkanna med lock (h.20 cm), fat (l.25 cm), gräddkanna (h.8 cm), kanna (h.8 cm), vas (h. 11 cm), 2 sockerskålar med lock.

Kuntoraportti

Första och tredje sortering, 1 kaffefat med nagg

845556

Päivämäärä:

2020-11-26